Analozi tableta ibuprofena

Migrena

Ibuprofen je jedan od najpopularnijih predstavnika klase nesteroidnih protuupalnih lijekova (NSAID), koji se uspješno koriste u kliničkoj praksi više od pola stoljeća. Njegova visoka učinkovitost potvrđuje velika potražnja za ovim lijekom među potrošačima..

Primjena Ibuprofena u potpunosti je u skladu sa suvremenim standardima terapije boli. Jednostavnost upotrebe, dostupnost i raznolikost oblika doziranja čine Ibuprofen lijekom odabira za mnoge bolesti, što je ključ uspješnog liječenja.

Kako

Ibuprofen je derivat propionske kiseline koji ima analgetsko, protuupalno i blago antipiretičko djelovanje. U usporedbi s drugim NSAID-ima, ima manje gastrointestinalnih nuspojava. Uz to, uzimanje niskih doza ne povećava šansu za srčani udar.

Nakon ulaska u tijelo, Ibuprofen se brzo akumulira u krvotoku i zajedno s protokom krvi dolazi do žarišta upale. Tu se odvija njegovo glavno djelovanje, koje se sastoji u poboljšanju cirkulacije, aktiviranju unutarstaničnog metabolizma, smanjenju propusnosti krvožilnih zidova i stvaranju upalnih medijatora. To smanjuje tjelesnu temperaturu, bol i oticanje mekih tkiva.

Lijek je u stanju poboljšati pokretljivost zglobova, pa se često propisuje za zglobne patologije: artritis, artroza, giht, spondiloartroza i osteokondroza. Učinkovit je i kod traumatičnih ozljeda: modrica, uganuća, iščašenja i prijeloma..

Ibuprofen se može koristiti u složenoj terapiji bolesti dišnog i genitourinarnog sustava. Međutim, glavni smjer njegove primjene su grozničava stanja, uključujući groznicu nakon cijepljenja, glavobolju i zubobolju, bolna razdoblja, osteoartritis i sindrom boli u urolitijazi..

Činjenice: redovito uzimanje ibuprofena smanjuje rizik od raka pluća kod teških pušača.

Ibuprofen je odobren za upotrebu kod djece od 6 godina i kod trudnica u 1. i 2. tromjesečju. Dostupan je u obliku tableta i kapsula s produljenim oslobađanjem, dražeja, u vodi topljivih šumećih tableta i pastila, granula za pripremu vodene otopine, rektalnih čepića, suspenzija, kapi za oralnu primjenu, krema i gelova 5%.

Analozi Ibuprofena

Postoje dvije vrste analoga bilo kojeg lijeka: zamjena može imati potpuno identičan sastav ili sadržavati različitu djelatnu tvar, ali imati sličan terapijski učinak. Prvi se nazivaju sinonimi i koriste se u padežu:

  • povlačenje originalnog lijeka iz proizvodnje;
  • nedostatak lijeka u prodaji;
  • značajna razlika u cijenama u kategoriji proizvoda s jednakim učinkom.

Sredstva koja se razlikuju od izvornika u djelatnoj tvari i nazivu, ali su propisana za iste patologije, nazivaju se analogima. Imaju isti terapeutski učinak, ali njegova snaga može biti veća ili manja, a tolerancija bolja ili lošija. Također postoje značajne razlike u kontraindikacijama i mogućim nuspojavama..

Treba napomenuti da nisu svi lijekovi koji pripadaju istoj farmakološkoj skupini analozi. Stoga samo ljekar koji liječi može preporučiti kako zamijeniti Ibuprofen.

Ibuprofen ima mnogo strukturnih analoga i raznih zamjena. Međutim, nisu svi dostupni u tako raznolikim oblicima. Na primjer, samo je nekoliko marki dostupno za dječje suspenzije ili tablete s produljenim oslobađanjem..

Lijekovi-sinonimi

Sljedeći lijekovi imaju sastav sličan Ibuprofenu:

  • Nurofen, Nurofen Forte;
  • Deblokiraj. Dostupno samo u obliku tableta od 200 mg, koje se ne koriste u djece mlađe od 12 godina;
  • Dolgit (Njemačka);
  • Mig 200, Mig 400;
  • Ibutop. Samo je jedan oblik doziranja gel;
  • Ibufen (Poljska). Suspenzija narančaste boje s okusom i mirisom naranče, koristi se u djece od 6 mjeseci starosti;
  • Ibufen Forte, Ibufen Ultra. Kapsule 200 mg s tekućinom iznutra;
  • Ibunorm, Ibutard;
  • Ibusan. Tablete 200 i 400 mg;
  • Ibuprom. Tablete 200 i 400 mg;
  • Burana. Tablete 200 i 400 mg;
  • Brufen. Dostupno u obliku tableta, sirupa za djecu, gela za vanjsku upotrebu;
  • Faspik. Tablete od 200 i 400 mg, granule za pripremu otopine za oralnu primjenu od 200, 400 i 600 mg. Proizvod ima ugodan okus metvice i ananasa;
  • Solpaflex. Dostupno u kapsulama od 300 mg i tabletama od 200 mg, ne postoji oblik oslobađanja za djecu;
  • Suprofen;
  • Pedea. Proizvodi se samo u obliku otopine za intravensku primjenu i koristi se isključivo za novorođenčad;
  • Arthrokam;
  • Sljedeći Uno Express.

Nurofen je najpoznatiji konkurent Ibuprofenu i jedno od njegovih prvih trgovačkih imena. Nurofen je prvi put odobren za prodaju bez recepta u Velikoj Britaniji, a od 1983. postao je vrlo popularan u svim zemljama. Britanski Nurofen i dalje se prodaje u ruskim ljekarnama.

Glavna razlika između Nurofena i Ibuprofena je širi izbor oblika i doziranja: može se kupiti u tabletama od 200, 400, 600 i 800 mg; u obliku sirupa za djecu; krema, mast i gel za vanjsku upotrebu.

Glavne vrste Nurofena predstavljene su u nekoliko sorti:

  • Nurofen Forte - lijek s povećanom dozom ibuprofena do 400 mg;
  • Nurofen Express razlikuje se od uobičajenog po tome što se prodaje u kapsulama s tekućim sadržajem i djeluje brže;
  • Nurofen Express Forte dvostruka je doza Nurofena Forte u obliku kapsula;
  • Nurofen Express Neo sadrži ibuprofen u obliku lizinata, zbog čega se brže otapa u želucu.

Nurofen za djecu predstavljen je sirupom i suspenzijom s voćnim okusom, šumećim tabletama i rektalnim čepićima. Sadržaj aktivne tvari u njima smanjuje se na 100 mg u suspenziji i na 60 mg u čepićima.

Kombinirani lijekovi

Ova skupina uključuje lijekove s dvije aktivne tvari, od kojih je jedna Ibuprofen. U kombinaciji ove supstance međusobno pojačavaju međusobno djelovanje, što rezultira pojačanim protuupalnim, analgetskim i antipiretičkim učinkom. Međutim, njihova istodobna primjena značajno povećava rizik od nuspojava..

Vrijedno je napomenuti da rezultati velikog broja provedenih studija ne ostavljaju sumnju u prednost kombinacije Ibuprofena i Paracetamola u odnosu na monoterapiju. Ova je kombinacija prepoznata kao sigurna i isplativa, ali što je najvažnije, pruža stabilan terapijski učinak u uklanjanju sindroma boli različitih etiologija..

Popis lijekova koji sadrže Ibuprofen i Paracetamol:

  • Sljedeći;
  • Kapsule Ibuklin, Ibuklin Junior disperzibilne tablete za djecu od 2 do 12 godina;
  • Brustan;
  • Nurofen Long;
  • Nurofen Multi Symptom;
  • Hayrumat;
  • Brufica plus, ovjes.

Novigan je još jedan kombinirani proizvod s Ibuprofenom dopunjen Pitofinone Hydrochloridom i Fepiverinium Bromidom. Obje dodatne komponente imaju opuštajući učinak na glatke mišiće unutarnjih organa.

Analozi

Najučinkovitiji i najpristupačniji analog Ibuprofena nesumnjivo je Paracetamol. Prema rezultatima pokusa, u analgetskom učinku nadmašuje Ibuprofen i posebno se dobro nosi s bolovima u glavi i zglobovima. Međutim, protuupalna svojstva su mnogo jača u Ibuprofenu. Oba lijeka mogu se koristiti za ublažavanje vrućice i bolova, ali Ibuprofen je pogodniji za dugotrajno liječenje.

Paracetamol je poznatiji i blaže djeluje na probavne organe pa se može uzimati natašte. Nedostatak Ibuprofena je nadražujući učinak na sluznicu probavnog trakta (GIT), pa se pije samo nakon obroka.

Nedvojbena prednost Paracetamola je cijena, jer je jeftiniji ne samo od Ibuprofena, već i od većine lijekova sličnog djelovanja. U ljekarnama je cijena pakiranja tableta Paracetamol od 5 do 15 rubalja.

U nedostatku učinka monoterapije, Ibuprofen se može uzimati zajedno s paracetamolom, ali mora se uzeti u obzir doziranje. Zajednički prijem ovih sredstava dozvoljen je osobama starijim od 16 godina.

Još jedna popularna zamjena za Ibuprofen je acetilsalicilna kiselina ili aspirin. Međutim, nema protuupalni učinak i može izazvati nuspojave probavnog sustava. Vrlo je nepoželjno uzimati ove tvari zajedno, jer to dramatično povećava rizik od toksičnih učinaka na gastrointestinalni trakt..

Za ublažavanje upale dobro odgovaraju sredstva na bazi Indometacin i Diklofenak. Ako je potrebno zaustaviti sindrom boli, trebate obratiti pažnju na lijekove s Ketorolac-om: Ketanov, Ketokam, Ketanov itd. Međutim, u većini slučajeva takva zamjena neće biti potpuno ekvivalentna: u usporedbi s Ibuprofenom, njihov sigurnosni profil je znatno niži.

Lijekovi na bazi natrijevog metamizola također mogu pomoći u ublažavanju boli i upale: Analgin, Baralgin, Pentalgin, Tempalgin, Bellalgin, Bral, Maksigan, Nobol, Revalgin, Andipal itd..

zaključci

Ibuprofen i njegovi analozi imaju slične terapijske učinke, iako mogu sadržavati različite aktivne tvari. Bez obzira na odabrani lijek, važno je zapamtiti da bilo koji lijek iz skupine NSAID možete uzimati najviše tjedan dana.

Također je potrebno uzeti u obzir pretežno simptomatski učinak NSAID-a, jer oni primarno uklanjaju simptome, a ne uzrok bolesti. Stoga bi liječnik trebao odrediti režim uzimanja i doziranja lijekova..

Ibuprofen je vrlo učinkovit lijek za brzo ublažavanje bolova, upala i vrućice. Njegova je sigurnost dokazana kliničkim ispitivanjima, a izdavanje bez recepta iz ljekarni i pristupačna cijena čine Ibuprofen lijekom koji odabire za većinu pacijenata..

Slični lijekovi mogu biti izvrsna zamjena za Ibuprofen ako je potonji neučinkovit. Nedostatak željenog rezultata provedenog liječenja često je povezan s individualnim karakteristikama organizma. U tom će slučaju liječnik preporučiti lijek koji je prikladan za određenog pacijenta..

Ibuprofen: upute i analozi jeftiniji su za odrasle i djecu

Nesteroidni protuupalni lijekovi (NSAID) široko se koriste u raznim područjima medicine. Njihov prijem omogućuje vam zaustavljanje sindroma boli, smanjenje upale i antipiretički učinak..

Raspon NSAIL-a je širok, ali bilo koji lijek samo privremeno uklanja simptome bolesti i ne utječe na uzrok njenog razvoja.

Ibuprofen se smatra uobičajenim predstavnikom iz skupine NSAID, koji ima pristupačne troškove, vrlo dobru toleranciju.

Na farmakološkom tržištu lijek se pruža u nekoliko oblika, ima mnogo analoga domaće i strane proizvodnje, koji se često koriste u pedijatriji za djecu od 2 mjeseca.

Prije razmatranja sličnih zamjena za Ibuprofen, morate se upoznati sa samom markom, njenim terapijskim svojstvima i ostalim informacijama koje su prisutne u uputama za uporabu..

farmakološki učinak

Ibuprofen je klasificiran kao neselektivni inhibitor COX1,2.

Osnova lijeka je istoimena tvar ibuprofen (derivat propionske kiseline), u sastavu postoje i pomoćne komponente.

U praksi se najčešće koristi oblik tableta (za odrasle) i sirup (za djecu).

Ibuprofen ima sljedeći složeni učinak na tijelo:

  • protuupalno;
  • antiperetik;
  • analgetik.

Učinkovitost lijeka je zbog njegovog sastava, koji vam omogućuje suzbijanje čimbenika koji doprinose upalnom procesu u tijelu..

Mehanizam djelovanja Ibuprofena sastoji se od sljedećih svojstava:

  • inhibira biosintezu posrednika boli prostaglandina (Pg);
  • smanjuje izlučivanje bradikinina;
  • remeti proces pretvorbe arahidonske kiseline;
  • suzbija fazu upale: i eksudaciju i proliferaciju;
  • smanjuje osjećaj boli u ognjištu.

Zbog ovih svojstava lijeka, uzimanje Ibuprofena omogućuje vam ublažavanje boli blagog i umjerenog intenziteta, smanjenje temperature, smanjenje upale u mišićima i zglobovima..

Aktivni sastojak lijeka nakon primjene brzo se apsorbira u sustavnu cirkulaciju.

Maksimalna koncentracija u krvi bilježi se unutar 2 sata nakon uzimanja, ali učinak se javlja unutar 20-30 minuta. Lijek se metabolizira u jetri, izlučuje se putem bubrega.

Indikacije za uporabu i doziranje

Ibuprofen je lijek iz skupine protuupalnih lijekova koji se široko koristi u raznim područjima medicine za smanjenje boli. Lijek se odnosi na simptomatske lijekove, često nadopunjuje glavni tijek terapije.

S obzirom na veliki asortiman Ibuprofena i sličnih zamjena, ovi se lijekovi koriste za djecu i odrasle, glavna stvar je odabrati potrebnu dozu.

Glavne indikacije za uporabu Ibuprofena uključuju sljedeće uvjete:

  • glavobolja blagog do umjerenog intenziteta;
  • PMS sa sindromom boli;
  • poremećaji u radu mišićno-koštanog sustava;
  • traumatična bol;
  • zubići;
  • otolaringološka patologija;
  • respiratorne infekcije s vrućicom.

U praksi se Ibuprofen češće koristi kao analgetik-antipiretik s povišenjem tjelesne temperature, što je prisutno u ARVI, ARI. Lijek možete uzimati u drugim uvjetima koji su popraćeni vrućicom i bolovima različite etiologije (uključujući zubne).

Prema uputama, odraslima i djeci nakon 6 godina daju se 200 mg (1 tableta) tri puta dnevno..

Ako je potrebno, doza se može povećati na 400 mg (2 tablete). Uzmite tabletu Ibuprofena s dovoljnom količinom vode. Učinak nakon uzimanja bit će primjetan za 20-30 minuta i trajat će 6-8 sati.

Za djecu mlađu od 6 godina poželjno je uzimati analoge lijeka koji su dostupni u obliku sirupa ili rektalnih čepića. Oni su skuplji jer ih uglavnom proizvode strane farmaceutske tvrtke..

Svijetli predstavnici su "Nurofen" i "Ibufen", koji se mogu uzimati od 3 mjeseca.

Bilo koji analog Ibuprofena za djecu trebao bi propisati pedijatar u skladu s tjelesnom težinom, dijagnozom. Trajanje uzimanja Ibuprofena i sličnih proizvoda ne smije prelaziti 5 - 7 dana.

Kontraindikacije i nuspojave

Ibuprofen, kao i bilo koji drugi lijek iz skupine NSAID, ima brojne kontraindikacije i nuspojave.

Odbijanje uzimanja je neophodno za sljedeća stanja i patologije:

  • čir na želucu i 12 duodenalni čir u akutnoj fazi;
  • Crohnova bolest;
  • ulcerozni kolitis;
  • alergija na sastav;
  • hemofilija;
  • teške bolesti bubrega, jetre;
  • trudnoća 1. i 3. tromjesečje;
  • djeca mlađa od 6 godina (tablete) i sirup do 3 mjeseca).

U rijetkim slučajevima i samo ako se ne poštuje preporučena doza ili ako postoji povijest kontraindikacija, mogu se pojaviti nuspojave:

  • mučnina, poriv za povraćanjem;
  • pogoršanje kroničnih gastrointestinalnih bolesti;
  • alergijske reakcije;
  • bronhospazam;
  • poremećaji stolice;
  • tahikardija.

Ispravna doza lijeka i uzimanje prema preporuci liječnika pomoći će smanjiti rizik od nuspojava..

Ako se pojave gore navedeni simptomi, vrijedi zaustaviti uporabu lijeka, kontaktirajući liječnika koji može odabrati sličan terapijski učinak.

Analozi ibuprofena u obliku tableta

Ibuprofen pripada pristupačnim lijekovima, čija cijena ne prelazi 40-60 rubalja za 10 tableta. Lijek prodaju razne farmaceutske tvrtke domaće i strane proizvodnje.

Osim toga, postoji popis jeftinih analoga i s ibuprofenom i s drugom aktivnom tvari, ali s istim učinkom.

ruski

  • "Artrokam" - protuupalni lijek na bazi ibuprofena, često se koristi u liječenju bolesti mišićno-koštanog sustava ili kao analgetik. Sadrži 0,2 ili 0,4 mg ibuprofena i pomoćne tvari. Trošak tableta ne prelazi 90 rubalja za pakiranje od 20 komada.
  • "Next" je kombinirani proizvod koji sadrži ibuprofen i paracetamol. Ima jača svojstva i koristi se kao analgetik, protuupalno i antipiretičko sredstvo. Lijek mogu koristiti samo odrasli i djeca starija od 12 godina. Cijena tableta je 100 rubalja po pakiranju.
  • "Ibuprom" - ima nesteroidni protuupalni učinak, koristi se kao simptomatski lijek protiv bolova i vrućice. Sastav sadrži isti ibuprofen. Cijena lijeka je oko 60-90 rubalja.

ukrajinski

  • Ibunorm je jeftina zamjena za Ibuprofen s identičnim sastavom. Dostupno na tržištu u tabletama i kapsulama. Propisan je kao simptomatski lijek za bolne senzacije blage do umjerene težine. Cijena 30-60 rubalja.
  • "Ibutard" je ukrajinski lijek s ibuprofenom, koji učinkovito uklanja vrućicu, bol, upalu. Koristi se za odrasle i djecu stariju od 12 godina. Njegov je trošak 60-100 rubalja.

Bjeloruski

  • "Suprafen" je antireumatski lijek s protuupalnim učinkom, dobro se nosi s vrućicom, bolovima, ublažava edem tkiva. Trošak lijeka u ljekarnama ne prelazi 150 rubalja.
  • Ibuprofen Belmed strukturni je analog izvornog lijeka koji ima identične indikacije i nuspojave. Cijena ne prelazi 40 rubalja za pakiranje od 10 tableta - više ne može biti jeftinije.

Strani

  • Novigan je lijek indijske farmaceutske tvrtke koji pripada kombiniranim lijekovima. Uz ibuprofen, sastav sadrži pitofenon, fenpiverinij bromid. Za razliku od uobičajenog Ibuprofena, Novigan je jači lijek s izraženim analgetskim, protuupalnim svojstvima. Prosječni trošak lijeka ne prelazi 150 rubalja.
  • Ibufen je još jedan lijek na bazi ibuprofena. Zemlja podrijetla - Poljska. Proizvodi se u obliku sirupa i tableta, što omogućuje da ga koriste ne samo odrasli, već i djeca. Ibufen ima dobru toleranciju, mnoge pozitivne kritike, kao i pristupačne troškove - od 150 rubalja.
  • Dolgit je učinkovit lijek s analgetskim i protuupalnim djelovanjem. Proizvedeno u Njemačkoj, koristi se za bolove različite etiologije i intenziteta. U ljekarnama košta od 160 rubalja po pakiranju.

Kako zamijeniti lijek za dijete

Lijekovi na bazi ibuprofena uvijek su traženi u pedijatriji. Djeci mlađoj od 6 godina tablete su kontraindicirane, stoga proizvođači nude lijekove u tekućem obliku.

Koriste se za virusne infekcije, kao antipiretik, a također i za nicanje dojenčadi nakon 3 mjeseca. Takvi se lijekovi proizvode u obliku sirupa ili rektalnih čepića..

Dobro se podnose, djeluju unutar 15-20 minuta nakon uzimanja, tijekom 6-8 sati.

  • Sirup Nurofen strani je analog domaćeg ibuprofena, koji se koristi u pedijatriji. Lijek se može davati djeci od 3 mjeseca. 5 ml lijeka sadrži 100 mg ibuprofena i pomoćnih tvari.
    Koristi se kao sredstvo za ublažavanje boli i antipiretik za visoku tjelesnu temperaturu. Sirup je voćnog okusa, ujedno i mjerna žlica za lako doziranje. Međutim, ne spada u jeftine, njegov je trošak oko 300 rubalja.
  • "Nise" je lijek iz skupine protuupalnih lijekova. Nije strukturni analog Ibuprofena, jer se temelji na nimezulidu: 1 ml sirupa sadrži 10 mg ove tvari. Nisa spada u jače lijekove, a također traje duže od 8-12 sati. Koristi se od 2 godine s jakim sindromom boli i hipertermijom.
  • "Panadol" je lijek na bazi paracetamola. Odnosi se na NSAID i često se koristi kao zamjena za lijekove koji sadrže ibuprofen. Proizvedeno u sirupu, može se propisati od 2 mjeseca. Za razliku od Ibuprofena koji djeluje 8 sati, Panadol djeluje 4 sata. Inače, terapijski učinak oba lijeka je jednak, ali svojstva analoga su nešto slabija. Trošak sirupa je 200 rubalja po boci.

Ibuprofen ili Paracetamol

Paracetamol se koristi kao antipiretik i analgetik, ali za razliku od Ibuprofena, zadržava svoje djelovanje 4 sata, što podrazumijeva češću upotrebu.

Ibuprofen ne samo da snižava vrućicu, već pokazuje i protuupalno djelovanje. Kada birate između dva slična lijeka, morate uzeti u obzir stupanj bolesti, intenzitet kliničke slike i karakteristike tijela pacijenta.

Paracetamol, kao i Ibuprofen, pružaju se u različitim oblicima i dozama.

Odraslima se preporučuje uzimanje lijeka u dozi od 500 mg, djeci od 2 godine - 250 mg. Bebe od mjesec dana i djeca mlađa od 2 godine trebaju koristiti sirup Panadol, suspenziju paracetamola ili rektalne čepiće - Tsefekon D.

Oba lijeka pripadaju simptomatskoj terapiji, pa se ne preporučuje uzimanje dulje od 5-7 dana..

Ibuprofen ili Nurofen - što je bolje?

Strukturne zamjene za Ibuprofen uključuju Nurofen, uvezeni lijek koji je također uključen u skupinu nesteroidnih protuupalnih lijekova..

Analog se pruža u obliku tableta, čepića i sirupa za djecu. Za razliku od uobičajenog Ibuprofena, doze Nurofena su različitije: 0,2 0,4 i 0,6 mg. Najmoćniji lijekovi uključuju "Nurofen retard" (produljeno djelovanje) - tab. 0,8 mg.

Prednost Nurofena je tehnologija njegove proizvodnje koja čini lijek sigurnijim, smanjuje popis kontraindikacija i moguće rizike od nuspojava.

U pedijatriji se Nurofen sirup vrlo često koristi za djecu od 3 mjeseca, što vam omogućuje uklanjanje vrućice, bolova tijekom zubića ili bolova u mišićima s ARVI ili gripom.

Cijene lijeka Nurofen nekoliko su puta više, ali kako pokazuju pregledi pacijenata, učinak uzimanja je puno bolji.

Ibuklin ili Ibuprofen

Ibuklin je lijek sličan Ibuprofenu, ali sadrži 2 aktivna sastojka - ibuprofen i paracetamol. Odnosi se na nesteroidna protuupalna sredstva (NSAID), koristi se u liječenju akutnih respiratornih virusnih infekcija, akutnih respiratornih infekcija, kao antipiretik i anestetik.

Ibuklin se, za razliku od uobičajenog Ibuprofena, smatra jačim lijekom. Često se koristi kod simptoma prehlade, blage do umjerene boli.

Za djecu je lijek dostupan u obliku sirupa, ali samo pedijatar može propisati lijek.

Ibuklin ima opsežniji popis kontraindikacija, stoga se ovaj lijek ne koristi bez prethodnog savjetovanja s liječnikom..

Što je bolje - Diklofenak ili Ibuprofen?

Diklofenak pripada kategoriji nesteroidnih protuupalnih lijekova, koji se također smatra jačim lijekom od izvornog o kojem je riječ. U praksi se češće koristi kod bolova u zglobovima..

Aktivni sastojak analoga je diklofenak. Dostupno na tržištu u različitim oblicima - tablete, kapsule, ampule za intramuskularne injekcije, mast i gel.

Lijek se ne preporučuje koristiti dulje od 7 dana, jer ima negativan učinak na želučanu sluznicu. Dobro ublažava bol, uklanja upale, ali nije propisan za djecu mlađu od 12 godina.

Ako uzmemo u obzir oba lijeka, možemo sa sigurnošću reći da je Diklofenak najbolje uzimati za bolove u zglobovima i mišićima, a Ibuprofen s povećanim vrijednostima termometra.

Diklofenak se ne koristi u pedijatriji, također se može uzimati samo uz suglasnost liječnika koji dolazi. Ovaj proizvod ruske proizvodnje jeftiniji je od originala - 40 rubalja za 10 tableta.

Indometacin ili Ibuprofen

Indometacin je jeftin analog Ibuprofena u tabletama, ali sličnost između lijekova je samo u tome što su oba lijeka protuupalni lijekovi. Tablete indometacin sadrže još jedan aktivni sastojak - indometacin 25 mg.

Za razliku od Ibuprofena, nije propisan djeci mlađoj od 14 godina, a češće se koristi u liječenju bolesti mišićno-koštanog sustava.

Lijek pripada simptomatskim lijekovima, ima pristupačne troškove i veliki popis kontraindikacija i nuspojava.

Indometacin se može uzimati ne duže od 10 dana, prema preporuci liječnika..

Ibuprofen ili ketoprofen

Oba lijeka pripadaju istoj farmakološkoj skupini i imaju izražen protuupalni, antipiretički i analgetički učinak..

Za razliku od Ibuprofena, Ketoprofen je jači lijek koji se koristi kao analgetik kod različitih stanja..

Ibuprofen se najbolje koristi za smanjenje visoke tjelesne temperature, a Ketoprofen - za bolove u zglobovima i mišićima.

Pedijatri radije koriste Ibuprofen jer se on bolje podnosi i ima manje kontraindikacija i nuspojava.

Konačno

Ibuprofen - kao i njegovi analozi imaju isti terapeutski učinak, iako mogu imati drugačiji sastav. Bez obzira koji se lijek iz skupine NSAID koristi, trebate ga piti ne više od 7 dana.

Važno je razumjeti da takvi lijekovi ne uklanjaju uzrok bolesti, već samo privremeno zaustavljaju opću kliniku. Stoga je za uspješnu terapiju potrebno provesti složeno liječenje kako je propisao liječnik..

Ibuprofen je učinkovito sredstvo širokog spektra koje dobro djeluje s drugim lijekovima, ali se ne koristi s lijekovima iz slične skupine.

Analozi ibuprofena: popis lijekova, indikacije, upute za uporabu

Indikacije za uporabu "Ibuprofena" i njegovih analoga su bol, visoka temperatura, prisutnost upalnih procesa. Ova sredstva su klasificirana kao nesteroidni protuupalni lijekovi. Ne izazivaju ovisnost i nisu narkotični.

Razmotrite upute za uporabu "Ibuprofena" i analoge lijekova.

Indikacije za uporabu

Ibuprofen je propisan za ublažavanje simptoma i liječenje stanja kao što su:

  • toplina;
  • upala uha;
  • glavobolja ili zubobolja;
  • bol koja je posljedica traume kostiju, zglobova, mekih tkiva;
  • bol u zglobovima;
  • migrena;
  • mialgija;
  • neuralgija;
  • otolaringološke bolesti;
  • artritis i artroza;
  • osteohondroza;
  • nefrotski sindrom;
  • adneksitisa i drugih.

Kontraindikacije za uporabu

"Ibuprofen" i mnogi njegovi analozi zabranjeni su za uporabu ako pacijent ima sljedeće patologije:

  • čir ili erozija probavnog trakta;
  • individualna netolerancija na sastojke proizvoda;
  • bolesti bubrega i jetre;
  • intrakranijalni izljev;
  • kršenje zgrušavanja krvi;
  • zastoj srca;
  • oštećenje vidnog živca;
  • hipertenzija;
  • dječja dob do 6 godina (u slučaju analoga može biti ili manja od navedene ili više).

Važno je obratiti posebnu pozornost na kompatibilnost "Ibuprofena" s drugim lijekovima. Ne smije se uzimati s trombolitičkim lijekovima, aspirinom, ciklosporinom i tako dalje. Cjelovit popis možete pronaći u uputama za uporabu "Ibuprofena", koja se nalazi u svakom pakiranju.

Jeftini analozi

Koji će lijekovi biti uključeni u popis analoga Ibuprofena? Hoće li biti jeftiniji ili skuplji? Krenimo od odgovora na drugo pitanje. Trošak "Ibuprofena" u obliku tableta je unutar 20 rubalja po pakiranju. Ima li smisla tražiti lijekove čiji će trošak biti još niži??

Stoga ćemo razmotriti najpoznatije i skuplje analoge "Ibuprofena".

Nurofen

Prvi analog Ibuprofena je Nurofen. Trošak lijeka je unutar 200 rubalja.

Proizvod u svom sastavu sadrži istu aktivnu tvar - ibuprofen. Također u "Nurofenu" postoje razne pomoćne komponente koje se mogu razlikovati ovisno o obliku oslobađanja. Na primjer, tablete sadrže tvari kao što su stearinska kiselina, kroskarmeloza natrij, saharoza, natrijev lauril sulfat i druge.

Nurofen je dostupan u sljedećim oblicima:

  • tablete;
  • sirup;
  • rektalne čepiće;
  • kapsule;
  • gel.

Ovaj analog Ibuprofena također se može koristiti za liječenje djece (suspenzija Nurofen). Postoje i posebni oblici lijeka koje karakterizira kraće razdoblje izlaganja i povećana razina učinkovitosti - "Nurofen Express" i "Nurofen Express Neo".

Indikacije za uporabu analoga "Ibuprofen" iste su kao i za glavni lijek.

"Ibufen"

Glavni aktivni sastojak lijeka je također ibuprofen. Sastav također sadrži neke dodatne komponente, uključujući saharozu.

Alat se koristi za ublažavanje boli, u složenoj terapiji tijekom liječenja akutnih respiratornih bolesti, s reakcijama nakon cijepljenja kod djece.

Ovaj analog "Ibuprofena" dostupan je u obliku tableta. Sadrži ibuprofen i pomoćne komponente. "Mig" se može propisati za uklanjanje simptoma kao što su:

  • migrena;
  • akutne glavobolje;
  • menstrualni bolovi kod žena;
  • bol u mišićima;
  • neuralgični napadi;
  • vrućica za vrijeme prehlade i gripe.

Treba napomenuti da se, za razliku od Iburofena, ovaj lijek ne koristi za liječenje djece mlađe od 12 godina..

"Brufen"

Lijek je dostupan u obliku tableta i sirupa. Njegov glavni aktivni sastojak je ibuprofen.

"Brufen" ima širok spektar djelovanja i koristi se za:

  • reumatoidni artritis;
  • osteoartritis;
  • reumatizam;
  • bol u slučaju oštećenja ligamenata, mekih tkiva, tetiva;
  • bol u mišićima;
  • menstrualni bolovi kod žena;
  • zubobolja;
  • migrene;
  • vrućica;
  • razni upalni procesi.

Ne koristi se za liječenje djece težine do 7 kilograma i trudnica.

Ostali analozi lijeka u obliku tableta i sirupa

Uz gore navedene lijekove, postoje i drugi analozi "Ibuprofena":

  • "Paracetamol";
  • "Indometacin";
  • "Buran";
  • "Analgin";
  • "Acetilsalicilna kiselina" ("Aspirin").

Unatoč činjenici da se ti lijekovi mogu razlikovati u glavnoj djelatnoj tvari, imaju sličnu vrstu djelovanja. Iako postoji jedno važno "ali". Svi su mnogo toksičniji od Ibuprofena. Stoga ih ne smiju koristiti pacijenti s problemima u području gastroenterologije..

Ali, radi pravednosti, vrijedi napomenuti da su neki od gore navedenih lijekova mnogo učinkovitiji od "Ibuprofena". Na primjer, ako postoji potreba za primjenom lijeka s izraženijim protuupalnim učinkom, bolje se odlučiti za "Indometacin".

Usput, ako pacijent još uvijek traži jeftiniji analog Ibuprofena, trebao bi zatražiti od ljekarne Paracetamol. Za 10 tableta morat ćete platiti oko 5 rubalja.

"Ibuprofen" u obliku masti i gela, njegovi analozi

Poput tableta, Ibuprofen gel i mast koriste se za ublažavanje boli i upale. Mogu se dodijeliti kada:

  • upalni procesi u zglobnom aparatu;
  • bol u mišićima;
  • modrice;
  • istegnuti ligamenti;
  • radikulitis;
  • osteoartritis;
  • periartritis regije ramena i lopatice;
  • giht;
  • burzitis;
  • osteohondroza;
  • tendovaginitis;
  • ankilozantni spondilitis;
  • razne vrste artritisa.

Takvi domaći i uvozni analozi "Ibuprofena" savršeno će se nositi sa ovim simptomima, kao što su:

  • "Dolgit";
  • Diklofenak;
  • Ortofen;
  • "Indometacin";
  • "Diklonat P";
  • "Artrozilen";
  • "Diklak";
  • "Ibufen D";
  • "Indovazin";
  • Fleksen;
  • "Ibutop";
  • "Bystrumgel;
  • Solpaflex;
  • Finalgel;
  • Nurofen.

Razmotrite kratke upute o korištenju najpopularnijih alata.

"Dolgit"

Djelatna tvar kreme je ibuprofen.

"Dolgit" djeluje antipiretički, analgetski, protuupalno. Lijek može poboljšati pokretljivost zglobova i smanjiti oticanje.

Mast se koristi za razne ozljede, kao i za liječenje bolova u leđima, artroze, tendinitisa, burzitisa, tendovaginitisa, ukočenosti pokreta u području ramena.

Diklofenak

Glavni aktivni sastojak lijeka je diklofenak dietilamin. Prisutan u sastavu masti i pomoćnih komponenata, kao što su benzil alkohol, sorbitol, pročišćena voda, izopropil alkohol, natrijev metabisulfit i drugi.

"Diklofenak" također spada u skupinu nesteroidnih protuupalnih lijekova i djeluje antipiretički, antireumatski, analgetski i protuupalno..

Mast se koristi ako:

  • simptomi boli u kralježnici, mijalgija, neuralgija;
  • bol i upala nakon ozljeda i u postoperativnom razdoblju;
  • reumatske bolesti mekih tkiva;
  • degenerativne i upalne bolesti zglobova (uključujući artritis, artrozo, fibrositis i druge).

"Diklak"

Sljedeći analog "Ibuprofena", koji ćemo razmotriti, je gel "Diclac". Aktivni sastojak lijeka je diklofenak natrij.

Koristi se za lokalno liječenje upala i bolova u zglobovima, mišićima, tetivama i ligamentima. Njegova uporaba u kombinaciji s raznim nesteroidnim protuupalnim lijekovima treba provoditi s velikom pažnjom..

"Bystrumgel"

Djelatna tvar lijeka je ketoprofen. Gel također sadrži etilni alkohol, karbopol, nipagin, trometamol, ulje nerolija, ulje lavande, pripremljenu vodu.

"Bystrumgel" ima širok spektar djelovanja i može se koristiti za:

  • artritis;
  • tendinitis;
  • artroza;
  • periartritis;
  • limfangitis;
  • lumbago;
  • lezije lumbosakralne regije;
  • osteohondroza;
  • sportske ozljede;
  • burzitis;
  • flebitis;
  • iskrivljeni vrat;
  • iščašenja;
  • modrice;
  • oštećenje meniskusa;
  • miozitis;
  • entezopatija;
  • dorzalgija.

Proizvod se ne koristi za liječenje djece i trudnica.

Što je bolje: "Ibuprofen" ili analozi?

Nemoguće je dati točan odgovor na ovo pitanje. S jedne strane, trošak "Ibuprofena" mnogo je niži u usporedbi s drugim lijekovima s istom djelatnom tvari ili sličnom vrstom djelovanja. Istodobno, alat je vrlo učinkovit i ima prilično širok spektar djelovanja, rijetko uzrokuje nuspojave i dostupan je u nekoliko oblika..

Ali, s druge strane, u nekim će slučajevima možda ipak biti potrebno tražiti alternativu. Na primjer, koriste se analogi "Ibuprofena" kada se željeni učinak nije dogodio nakon korištenja izvornog lijeka. Oni također traže zamjenu u slučajevima kada je potreban određeni oblik lijeka (sirup, gel, čepići i tako dalje) ili lijeka jednostavno nije bilo u ljekarni.

Ne biste se trebali oslanjati na tuđe iskustvo u pokušaju pronalaska odgovora na pitanje: "Koji je lijek ipak bolji?" Napokon, svaka osoba ima svoj jedinstveni organizam, a lijekovi na nju utječu i na različite načine. Zbog toga Ibuprofen nekima jako dobro pomaže, dok su drugi prisiljeni kupovati skuplje uvozne lijekove. Bilo kako bilo, odabirom nesteroidnih protuupalnih lijekova trebao bi se baviti liječnik.

Ne bavite se samoliječenjem i budite zdravi!

Ibuprofen tablete - analozi i zamjene

Da bi se eliminirao upalni proces i niža tjelesna temperatura, često se koriste nesteroidni protuupalni lijekovi. Mnogi ljudi piju Ibuprofen, ali on ima mnogo nuspojava, pa ga neki pacijenti radije zamjenjuju analogima.

Propisivanje Ibuprofena

Ibuprofen je NSAID koji se temelji na istoimenom aktivnom sastojku. Dostupno u tabletama koje sadrže 50 mg aktivnog sastojka. Za djecu kupuju oblik suspenzije, tada se lijek naziva Ibuprofen-Akrikhin. Kada se konzumira, dolazi do sljedećeg farmakološkog djelovanja:

  • smanjenje tjelesne temperature;
  • suzbijanje upale;
  • analgetski učinak.

To je zbog suzbijanja aktivnosti proizvodnje ciklooksigenaze, arahidonske kiseline i prostaglandina. Međutim, treba imati na umu da Ibuprofen inhibira agregaciju trombocita. Stoga se povećava rizik od krvarenja..

Lijek se izlučuje putem urina, pa se pažljivo koristi kod bubrežnih patologija.

Ibuprofen je dostupan ne samo u tabletama, već i u obliku masti. To proširuje spektar djelovanja. Stoga se njegova uporaba dijeli na dvije vrste.

  1. Sustavna primjena. Lijek je indiciran za uklanjanje upalnog procesa, popraćenog vrućicom s bolovima u mišićno-koštanom sustavu, bolestima živčanog tkiva, ENT organima, zubima. Često se propisuje za infekcije.
  2. Vanjska primjena provodi se kod mijalgije, artralgije, neuralgije. Učinkovito za ozljede izazvane sportom, slučajne padove.

Režim doziranja je individualan. Najveća koncentracija lijeka indicirana je za odrasle. Djeca mogu piti lijek samo s tjelesnom težinom većom od 6 kg. Razmotrite kontraindikacije.

Nuspojave i kontraindikacije

Nije svaki pacijent radije koristi Ibuprofen kada se pojavi vrućica. To je povezano s puno nuspojava. Mogu se primijetiti u svake osobe, posebno kada se premaši doza:

  • pancitopenija;
  • lokalne i sustavne alergijske reakcije;
  • probavne smetnje, oslabljeno stvaranje stolice, dispeptični poremećaji;
  • gastritis, stomatitis, kolitis, hepatitis, žutica;
  • zatajenje bubrega, hematurija, proteinurija, cistitis, nefritis;
  • glavobolja, rijetko meningitis;
  • bronhijalna astma, bronhospazam;

Lijek je kontraindiciran kod čira na probavnom traktu, ozbiljnih kardiovaskularnih poremećaja, teških oštećenja jetre i bubrega. Ne preporučuje se za uporabu u 3. tromjesečju trudnoće, za djecu težinu do 6 kg. Ostatak kontraindikacija je relativan. Odnosno, lijek se može piti sa sistemskim eritemskim lupusom, zatajenjem srca, dijabetesom melitusom.

Neke se kontraindikacije primjećuju kod lokalne primjene. To uključuje trudnoću, dojenje, djecu mlađu od 14 godina. Ne preporučuje se upotreba masti, gela u slučaju kršenja integriteta kože.

Kako odabrati analog?

Mnogi pacijenti imaju negativnu reakciju na uporabu Ibuprofena. Možete koristiti analoge koje će tijelo lakše percipirati. Većina lijekova pripada skupini NSAID. Popis zamjena predstavljen je u tablici.

LijekDjelatna tvarCijena
IbuklinIbuprofen, paracetamol150-250 (prikaz, stručni)
NurofenIbuprofen90-200 (prikaz, stručni)
ParacetamolParacetamol10-20
AspirinAcetilsalicilna kiselina5-15 (prikaz, stručni)
MeloksikamMeloksikam60-80 (prikaz, stručni)

Ibuklin, Nurofen, Aspirin pripadaju razvoju prve generacije. Njihov je učinak na ljudsko tijelo prosječan; moguće su mnoge nuspojave. Meloksikam spada u lijekove druge generacije. Stoga je njegova učinkovitost mnogo veća, rizik od negativnih reakcija očituje se u manjoj mjeri..

Mnogi skupi lijekovi mogu sadržavati isti ibuprofen, paracetamol u sastavu, ali imaju mnogo veću cijenu. To je zbog činjenice da ih proizvode skupe farmaceutske tvrtke u Europi ili Americi. Stoga je trošak precijenjen, iako je učinak isti.

Ibuprofen ili Ibuklin

Mnogi ljudi ne znaju koja je razlika između Ibuclina i Ibuprofena kako bi se smanjila vrućica i upala. Razlika je u aktivnim sastojcima. U Ibuprofenu postoji samo istoimeni aktivni sastojak. Ibuklin sadrži i ibuprofen i paracetamol. Stoga se njegova aktivnost povećava.

Ibuklin se preporučuje odabrati osobama koje nemaju kontraindikacije za uzimanje paracetamola.

Ibuklin je lijek za kombinirano djelovanje. Istodobno sadrži 2 komponente, stoga je pojačan protuupalni, antipiretički, analgetski učinak.

Lijek je indiciran za upotrebu kod bolova zarazne i upalne prirode, mijalgije, neuralgije, artralgije, algodismenoreje. Učinak se opaža brzo, u prvih 30 minuta. No, postoji puno nuspojava:

  • dispeptični poremećaji, upala gastrointestinalnog trakta;
  • nesanica, depresija, meningitis, gubitak sluha, zamagljen vid;
  • skokovi krvnog tlaka, zatajenje srca, smanjenje broja izraslina krvi;
  • bronhospazam, lokalne i sustavne alergijske reakcije;
  • upala bubrega, edem, cistitis.

Nekoliko je više kontraindikacija od Ibuprofena zbog dodatne prisutnosti paracetamola. Lijek je dopušten djeci samo od 12 godina. Proizvod se ne preporučuje konzumirati istodobno s lijekovima koji sadrže NSAID.

Koja je razlika između Nurofena?

Nurofen je lijek za suzbijanje vrućice, upale, boli. Sadrži i ibuprofen, ali njegova je koncentracija u svakoj tableti 3 puta veća. To je 200 mg. Nurofen se proizvodi u obliku sirupa koji djeca mogu konzumirati od rođenja. Koncentracija ibuprofena u njemu je niža nego u tabletama. Proizvodite masti za pacijente koji pate od artralgije, mijalgije, neuralgije.

Nuspojave i kontraindikacije identične su s Ibuprofenom. Javljaju se češće, jer je koncentracija aktivne tvari velika. Ali lijek je pogodan za pacijente koji pate od jake boli koju je teško ukloniti drugim lijekovima. Prilikom uzimanja sredstava uzimaju se u obzir sljedeći čimbenici:

  • tijek primjene je kratak, jer postupno povećanje koncentracije lijeka u krvi povećava rizik od nuspojava;
  • ako pacijent mora dugo uzimati tablete ili sirup, povremeno se uzimaju laboratorijski testovi izmeta, krvi i mokraće, otkrivajući odstupanja;

U kliničkim ispitivanjima dokazano je da dulja primjena Ibuprofena utječe na reproduktivni sustav. U žena se ovulacijski ciklus mijenja. Ali ove su posljedice reverzibilne.

Kada piti paracetamol?

Paracetamol je lijek s istom djelatnom tvari. Pripada skupini analgetika, antipiretika. Zbog toga ima sljedeća farmakološka svojstva:

  • anestezija;
  • antipiretički učinak;
  • protuupalni učinak.

To se osigurava suzbijanjem stvaranja prostaglandina, učinkom na središte termoregulacije u hipotalamusu. Lijek je indiciran za upotrebu kod bolova različite geneze. Na primjer, mijalgija, neuralgija, artralgija, opekline, migrene, zubobolja. U usporedbi s nesteroidnim protuupalnim lijekovima, Paracetamol ima mnogo manje nuspojava:

  • dispeptični poremećaji;
  • hepatotoksični učinak;
  • smanjenje broja trombocita, leukocita, neutrofila, agranulocita;
  • lokalna i sistemska alergijska reakcija.

Paracetamol prelazi placentnu barijeru. Ali nema negativnog učinka na fetus (ili nije utvrđen nikakav negativan učinak). Stoga se, za razliku od Ibuprofena, može koristiti tijekom trudnoće. Doziranje se kontrolira, dodatne tablete se ne konzumiraju. Antipiretici su propisani samo u krajnjem slučaju.

Tko treba piti Aspirin?

Aspirin je lijek na bazi acetilsalicilne kiseline. Tvar pripada skupini NSAID, stoga se mehanizam djelovanja temelji na inhibiciji aktivnosti ciklooksigenaze. Javlja se sljedeće farmakološko djelovanje:

  • smanjenje tjelesne temperature;
  • uklanjanje upale;
  • suzbijanje boli;
  • smanjena agregacija trombocita.

Raspon indikacija za upotrebu je širok. Lijek se koristi ne samo na visokim temperaturama, već i za prevenciju infarkta miokarda, tromboze. Lijek pripada skupini antikoagulansa. Međutim, trebali biste biti svjesni nuspojava:

  • probavne smetnje, upala gastrointestinalnog trakta i jetre;
  • glavobolja, meningitis, pogoršanje vida, zujanje u ušima;
  • nedovoljan broj trombocita, eritrocita, hemoragični sindrom, produljeno vrijeme zgrušavanja krvi;
  • upala bubrega, zatajenje bubrega;
  • lokalne i sistemske alergijske reakcije.

Od jedne doze lijeka, ne javljaju se nuspojave. Iznimka su alergijske reakcije. Lijek često dovodi do upale gastrointestinalnog trakta, ali to zahtijeva dugotrajno liječenje. Kontraindiciran je u 1. i 3. tromjesečju trudnoće. U 2. tromjesečju uzima se oprezno, prema strogim indikacijama.

Učinkovitost Meloksikama

Meloksikam je analgetski antipiretički lijek 2 generacije. Pripada skupini NSAIL, stoga se njegova aktivnost razvija zbog blokiranja ciklooksigenaze. Za razliku od Ibuprofena, Meloksikam je učinkovitiji. Učinak na tijelo javlja se trenutno, poboljšavajući dobrobit pacijenta.

Eksperimenti i studije pokazali su da Meloksikam ima handroneutralnost.

Sredstvo je indicirano za upotrebu kod upalnih bolesti zglobova, sistemskog reumatoidnog artritisa, spondiloartroze. Za razliku od ostalih NSAIL, on ima malo nuspojava. Među njima se razlikuju sljedeći uvjeti:

  • dispepsija, erozija i gastrointestinalni čir, stomatitis;
  • vrtoglavica, glavobolja;

Lijek je kontraindiciran samo u slučaju peptične ulkusne bolesti, trudnoće i dojenja, djece mlađe od 15 godina. Za razliku od Ibuprofena, Meloksikam se može koristiti za ozbiljna oštećenja jetre, bubrega i kardiovaskularnog sustava..

Koji antipiretik odabrati?

Liječnici preporučuju ne snižavanje tjelesne temperature ako je ispod 38,5 stupnjeva. Ako vrućica postane intenzivna, najbolje je dati antipiretik koji će vam pomoći da se osjećate bolje tijekom bolesti. Posebno je važno to učiniti za malu djecu, jer mogu imati napadaje u pozadini povećanja tjelesne temperature. To će dovesti do neuroloških poremećaja, uništenja dijela neurona u mozgu..

Većina liječnika preporučuje lijekove na bazi paracetamola. Antipiretičko sredstvo ima visoku aktivnost, ali manje nuspojava od NSAID-a. Ako pacijent ima kontraindikacije za ovu skupinu lijekova, koriste se nesteroidni lijekovi. Većina lijekova sadrži ibuprofen. Ima antipiretičko, protuupalno i analgetsko djelovanje.

Iz skupine NSAID-a, bolje je odlučiti se za antipiretičke lijekove najnovije generacije. Prvo pročitajte upute za uporabu. Dio sredstava koristi se u slučajevima kada raste samo lokalna tjelesna temperatura. Na primjer, kod artritisa, artroze.

Podijelite sa svojim prijateljima

Učinite nešto korisno, to neće potrajati dugo

Analog tableta Ibuprofen

Ibuprofen (tablete) Ocjena: 534

Proizvođač: Pharmstandard, Sintez (Rusija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tablete 200 mg. 20 kom.; Cijena od 13 rubalja
  • Tablete 400 mg. 50 kom.; Cijena od 48 rubalja
Cijene Ibuprofena u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Ibuprofen je nesteroidni protuupalni lijek. Proizvodi se u obliku tableta koje sadrže 200 ili 400 mg molekule ibuprofena. Kada uđe u krvotok, ima hipotermički, protuupalni, analgetički, antitrombocitni učinak. Artritis, ostehondroza, ankilozirajući spondilitis, neuralgična amiotrofija, bolesti praćene upalom i degeneracijom mišićno-koštanog sustava, sindrom boli različite lokalizacije, adneksitis, povećana tjelesna temperatura indikacije su za imenovanje Ibuprofena. Koristi se od 200 mg 3-4 puta dnevno, ovisno o patologiji i težini simptoma. Strogo je zabranjeno koristiti ga kod bronhijalne astme, poremećaja zgrušavanja krvi, ulcerativnih lezija želuca i crijeva. Kao nepoželjne manifestacije mogu biti dispeptične manifestacije, otežano disanje, zvonjava, zujanje u ušima, zamagljen vid, glavobolja, nesanica. U pedijatriji je dopušteno od 3 mjeseca, za trudnice - dopušteno je koristiti u prva dva tromjesečja pod liječničkim nadzorom.

Analozi lijeka Ibuprofen

Analog je skuplji od 66 rubalja.

Proizvođač: Berlin-Chemie / Menarini (Njemačka)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tablete 400 mg. 10 komada.; Cijena od 79 rubalja
  • Tablete 400 mg. 20 kom.; Cijena od 149 rubalja
Cijene MIG 400 u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

MIG 400 je njemački protuupalni lijek na bazi ibuprofena. Proizvedeno u obliku tableta, presvučenih zaštitnim premazom i namijenjenih internoj upotrebi.

Analog je skuplji od 62 rubalja.

Proizvođač: Orion Corporation (Finska)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tablete 400 mg. 10 komada.; Cijena od 75 rubalja
  • Tablete 200 mg. 20 kom.; Cijena od 78 rubalja
Cijene Burane u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Pharmstandard, Sintez (Rusija) Ibuprofen je ruski analog MIG 400 s istim oblikom oslobađanja. Također koristi ibuprofen kao aktivni sastojak u količini od 200 ili 400 mg. za 1 tabletu (ovisno o obliku oslobađanja). Može se propisati za sindrom boli i razne upalne bolesti.

Analog je skuplji od 106 rubalja.

Proizvođač: Zambon (Italija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tablete 400 mg, 6 kom.; Cijena od 119 rubalja
  • Tablete 200 mg. 20 kom.; Cijena od 78 rubalja
Cijene Faspika u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Faspik je talijanski nesteroidni protuupalni lijek u obliku tableta. Ibuprofen se koristi kao aktivni sastojak u dozi od 400 mg po tableti. Propisan je za sindrom boli različite etiologije, kao i upalne bolesti zglobova i kralježnice.

Analog je skuplji od 242 rubalja.

Proizvođač: Sandoz (Švicarska)
Obrasci za objavljivanje:

  • DUO kapsule 150 mg, 30 kom.; Cijena od 255 rubalja
  • Tablete 200 mg. 20 kom.; Cijena od 78 rubalja
Cijene ketonala u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Ketonal je kapsulirani lijek koji djeluje analgetski, protuupalno i antipiretički. Ketoprofen se koristi kao aktivni sastojak u dozi od 50 mg. za jednu kapsulu.

Analogno skuplje od 446 rubalja.

Proizvođač: Panacea Biotech (Indija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Kapsule, 30 kom.; Cijena od 459 rubalja
  • Tablete 200 mg. 20 kom.; Cijena od 78 rubalja
Cijene Kondronova u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Himalaja (Indija) Za razliku od ostalih analoga predstavljenih na ovoj stranici, Rumalaya u svom sastavu koristi prirodne komponente bilja i drugih biljaka. Može se koristiti za liječenje reumatoidnog artritisa i osteoartritisa.

Analog je skuplji od 556 rubalja.

Proizvođač: Bayer (Njemačka)
Obrasci za objavljivanje:

  • Kapsule, 30 kom.; Cijena od 569 rubalja
  • Kapsule, 60 kom.; Cijena od 1184 rubalja
Cijene Teraflex Advancea u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Teraflex Advance odnosi se na protuupalne i antireumatske lijekove koji se mogu propisati za liječenje artroze velikih zglobova, kao i osteokondroze kralježnice..

Analog je skuplji od 96 rubalja.

Proizvođač: Pharmstandard (Rusija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tablete, 12 kom.; Cijena od 109 rubalja
  • Kapsule, 60 kom.; Cijena od 1184 rubalja
Cijene Pentalgina u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Pentalgin je ruski lijek koji pripada podskupini analgetika. Sastav Pentalgina sadrži nekoliko aktivnih komponenata koje imaju analgetički, protuupalni, spazmolitički, antipiretički učinak.

Analog je skuplji od 35 rubalja.

Proizvođač: Wockhardt (Indija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tablete, 10 kom.; Cijena od 48 rubalja
  • Kapsule, 60 kom.; Cijena od 1184 rubalja
Cijene Spazgana u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Spazgan je indijski lijek s analgetskim i antipiretičkim učincima. Odnosi se na farmaceutsku podskupinu ne-opojnih analgetika. Glavni aktivni sastojak je natrijev metamizol.

Analog je skuplji od 126 rubalja.

Proizvođač: GlaxoSmithKline (UK)
Obrasci za objavljivanje:

  • Topive tablete 12 kom.; Cijena od 139 rubalja
  • Kapsule, 60 kom.; Cijena od 1184 rubalja
Cijene Solpadeina Fast u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Britanski lijek koji pripada farmaceutskoj podskupini analgin. Aktivni sastojci koji se koriste su paracetamol (500 mg) i kofein (65 mg). Može se koristiti za sindrom boli različitog podrijetla i za smanjenje tjelesne temperature.

Analog je skuplji od 130 rubalja.

Proizvođač: Ranbaxi (Indija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tab. 400 mg + 325 mg, 10 kom.; Cijena od 143 rubalja
  • Kapsule, 60 kom.; Cijena od 1184 rubalja
Cijene Brustana u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Brustan je nesteroidni protuupalni lijek u obliku oslobađanja u obliku tableta. Ibuprofen + Paracetamol koriste se kao aktivni sastojci. Propisan je za sindrom umjerene boli, reumatoidni artritis, osteoartritis, zubobolju.

Analog je skuplji od 94 rubalja.

Proizvođač: Dolorgit GmbH (Njemačka)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tuba 5%, 20 g; Cijena od 107 rubalja
  • Kapsule, 60 kom.; Cijena od 1184 rubalja
Cijene Dolgita u internetskim ljekarnama
Upute za korištenje

Dolgit je njemački nesteroidni protuupalni lijek za lokalnu primjenu. Proizvodi se u obliku gela koji sadrži ibuprofen kao aktivni sastojak. Postoje dobna ograničenja.

Analog je skuplji od 200 rubalja.

Proizvođač: Krka (Slovenija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tab. 550 mg, 10 kom; Cijena od 213 rubalja
  • Kapsule, 60 kom.; Cijena od 1184 rubalja
Cijene Nalgezina forte u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Slovenski nesteroidni protuupalni lijek. Prodaje se u tabletama koje sadrže natrijev naproksen (u dozi od 550 mg) kao aktivni sastojak. Djeluje analgetski, antipiretički i protuupalno.

Analog je skuplji od 114 rubalja.

Proizvođač: Krka (Slovenija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tab. 275 mg, 10 kom; Cijena od 127 rubalja
  • Tab. 275 mg, 20 kom; Cijena od 194 rubalja
Cijene Nalgezina u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Ova se zamjena razlikuje od Nalgezin fortea samo u minimalnoj dozi aktivne tvari (275 mg), a sama tvar u Nalgezinu koristi se na isti način. Inače, razlike su minimalne..

Analog je skuplji od 174 rubalja.

Proizvođač: Pharmstandard-Leksredstva (Rusija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tab. 250 mg, 30 kom.; Cijena od 187 rubalja
  • Tab. 275 mg, 20 kom.; Cijena od 194 rubalja
Cijene Naproksena u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Naproxen je nesteroidni protuupalni lijek domaće proizvodnje. Proizvodi se u obliku tableta koje sadrže istoimeni aktivni sastojak u dozi od 250 mg. Propisan je za liječenje degenerativnih i upalnih bolesti mišićno-koštanog sustava. Cjelovit popis indikacija za izdavanje recepta naveden je u uputama.

Analog je skuplji od 103 rubalja.

Proizvođač: Dr. Reddy`s (Indija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tab. 10 komada.; Cijena od 116 rubalja
  • Tab. 275 mg, 20 kom.; Cijena od 194 rubalja
Cijene Ibuklina u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Ibuklin se odnosi na nesteroidne protuupalne lijekove i sadrži 2 aktivna sastojka odjednom: ibuprofen i paracetamol u dozi od 400, odnosno 350 mg. Može se koristiti kod vrućice, upalnih bolesti mišićno-koštanog sustava, kao i kod zubobolje i glavobolje. Ibuklin ima kontraindikacije i dobna ograničenja, prije početka liječenja, svakako pročitajte upute za uporabu.

Analog je skuplji od 84 rubalja.

Proizvođač: Dr. Reddy`s (Indija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tab. 10 komada.; Cijena od 97 rubalja
  • Tab. 20 kom.; Cijena od 163 rubalja
Cijene Novigana u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Novigan je nesteroidni protuupalni lijek tabletnog oblika oslobađanja na bazi ibuprofena, pitofenona hidroklorida i fenpiverinij bromida. Koristi se za sindrom boli blage i umjerene težine, glavobolju, kao i za kratkotrajno simptomatsko liječenje bolova u zglobovima.

Analog je skuplji od 95 rubalja.

Proizvođač: Reckitt Benckiser (UK)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tablete 400 mg. 12 kom; Cijena od 108 rubalja
  • Tab. 20 kom.; Cijena od 163 rubalja
Cijene Nurofena forte u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Nurofen forte je jeftiniji protuupalni lijek na bazi ibuprofena u dozi od 400 mg. Također je propisan za sindrom boli niskog i srednjeg intenziteta. Opsežan je popis kontraindikacija i dobnih ograničenja.

Analog je skuplji od 308 rubalja.

Proizvođač: Dompe (Italija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Kapsule 320 mg, 10 kom.; Cijena od 321 rubalja
  • Tab. 20 kom.; Cijena od 163 rubalja
Cijene Artrozilena u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Artrosilen je talijanski protuupalni i protureumatski lijek koji dolazi u obliku kapsula prekrivenih zaštitnom ljuskom. Aktivni sastojak: ketoprofen lizin sol (320 mg).

Analog je skuplji od 19 rubalja.

Proizvođač: Pharmstandard-Leksredstva (Rusija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tab. 50 mg, 20 kom.; Cijena od 32 rubalja
  • Tab. 20 kom.; Cijena od 163 rubalja
Cijene diklofenaka u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Diklofenak je ruski nesteroidni protuupalni lijek koji se temelji na istoimenoj djelatnoj tvari. Propisan je za liječenje upalnih i degenerativnih bolesti mišićno-koštanog sustava.

Analog je skuplji od 132 rubalja.

Proizvođač: Ratiopharm Arzneimittel Fertriebs (Austrija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Gel 40 g; Cijena od 145 rubalja
  • Tab. 20 kom.; Cijena od 163 rubalja
Cijene diklobena u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Hyperion S.A. (Rumunjska) Diklofenakol sadrži diklofenak. Odnosi se na lijekove za lokalnu upotrebu kod bolesti mišićno-koštanog sustava. Djelovanje, nuspojave u potpunosti ponavljaju drugi gelovi koji sadrže diklofenak. Kontraindikacije su bronhijalna astma i polipi u nosu, čir na želucu i dvanaesniku u vrijeme pogoršanja. Ne primjenjivati ​​u djece mlađe od 6 godina i trudnica u posljednjem tromjesečju.

Analog je skuplji od 541 rubalja.

Proizvođač: Navesti
Obrasci za objavljivanje:

  • Tab. 0,5 mg, 100 kom.; Cijena od 554 rubalja
  • Tab. 20 kom.; Cijena od 163 rubalja
Cijene kolhicina u internetskim ljekarnama
Upute za korištenje

Kolhicin je tableta za liječenje bolesti mišićno-koštanog sustava. Propisan je za giht, gihtni artritis, flebitis i druge bolesti. Kolhicin je kontraindiciran u slučaju preosjetljivosti na komponente, tijekom trudnoće, zatajenja bubrega i jetre. Potpuni popis kontraindikacija naveden je u uputama za Kolhicin.

Analog je skuplji od 105 rubalja.

Proizvođač: Pharmstandard-Leksredstva (Rusija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tab. 200 mg + 400 mg, 6 kom.; Cijena od 118 rubalja
  • Tab. 20 kom.; Cijena od 163 rubalja
Cijene za Next u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Sljedeći je nesteroidni protuupalni lijek ruske proizvodnje na bazi ibuprofena i paracetamola u dozi od 400, odnosno 200 mg. Ima analgetsko, protuupalno i antipiretičko djelovanje.

Analog je skuplji od 112 rubalja.

Proizvođač: Organic (Rusija)
Obrasci za objavljivanje:

  • Tablete 100 mg, 20 kom.; Cijena od 125 rubalja
  • Tab. 20 kom.; Cijena od 163 rubalja
Cijene ketoprofena u mrežnim ljekarnama
Upute za korištenje

Pharmstandard, Synthesis (Rusija) Ibuprofen je nesteroidni protuupalni lijek. Proizvodi se u obliku tableta koje sadrže 200 ili 400 mg molekule ibuprofena. Kada uđe u krvotok, ima hipotermički, protuupalni, analgetički, antitrombocitni učinak. Artritis, ostehondroza, ankilozirajući spondilitis, neuralgična amiotrofija, bolesti praćene upalom i degeneracijom mišićno-koštanog sustava, sindrom boli različite lokalizacije, adneksitis, povećana tjelesna temperatura indikacije su za imenovanje Ibuprofena. Koristi se od 200 mg 3-4 puta dnevno, ovisno o patologiji i težini simptoma. Strogo je zabranjeno koristiti ga kod bronhijalne astme, poremećaja zgrušavanja krvi, ulcerativnih lezija želuca i crijeva. Kao nepoželjne manifestacije mogu biti dispeptične manifestacije, otežano disanje, zvonjava, zujanje u ušima, zamagljen vid, glavobolja, nesanica. U pedijatriji je dopušteno od 3 mjeseca, za trudnice - dopušteno je koristiti u prva dva tromjesečja pod liječničkim nadzorom.